Teşekkür / HasbihâL


https://i0.wp.com/img2.blogcu.com/images/n/u/r/nuruhilal/e803de314e03aff4c6eb17750e36ebd1.jpg

Değerli Dostlar,

Öncelikle bizleri burada buluşturan Rahman ‘a hamd ederken, Spaces’den WordPress’e geçtiğimiz ve yenileştiğimiz kısa zaman dönem içerisinde bizi yanlız bırakmayan sesimize ses olan, destek veren, yürek yüreğe, gönül gönüle olduğumuz dostlar. Allah sizlerden razı olsun. Sizin gibi değerli Salih ve Saliha dostların, muhabbet fedailerinin, hizmet erlerinin bulunması, eşlik etmesi ki dualarınız ve de katkılarınızla şenlenmekte. Anlaşıldı ki artık alanımız bize olduğu kadar sizlere de bir mekândır…

Dünya Ahiret namına bütün güzelliklerin sizlerle sevdiklerinle olması niyazıyla… Bir mum misali ömrü hayatımız erirken hayatın akışkanlığında kaybolan değerlerin karşısında güneş misali dimdik duran dostlarımızı selamlıyorum. İçinizde yeşettiğiniz güzellikler boy boy filizlensin. Dünyada da Ukbada da meyvesini versin inşaallah. Hayatın anlamı razılık, teslimiyet, aşk ve şevktir. Başarabilene müjdeler olsun. Fani ömürlerimiz tükenirken  kulluk sözleşmemizi ağır aksak noksan amellerimizlede olsa yerine getirme mücadelemiz Allah’a kul habibine ümmet olma gayeyi hakikatimizdir.

Dünyanın elem ve ızdıraplarının yanında oyun ve eğlencesi içinde bozalayan ruhlarımızın böylesi göz aydınlığı naif dostlar vesilesi ile  bir sekine, sürur ve inşirah vermesi gönülleri ihyanın yanında sadıka bir dost selamının dualarla müşterek hissiyatları manen ve kalben bahtiyarlıktır.

https://i0.wp.com/th01.deviantart.com/fs12/300W/f/2006/323/5/f/Babu__s_First_Love_by_frecklefaced29.jpg

Halis niyet ve güzel düşüncelerle aktif hale getirilmiş olup hizmet esaslı programıyla anlayışı oluşturan unsurlar İman, İlim, Akıl, İrade dahilinde Allah’ı Tanımak, emirlerindeki incelikleri anlamak ve kul olmak içindir. İlimden murad maksadı anlamaktır. İlim, bilmek için değil, yaşamak içindir.

İçimizde olanı böyle vesileler dâhilinde faydalı olabilirsek ne mutlu bizlere diyerek… ve de esasında kendi nefislerimize dokundurma gayreti içinde…

Burada vermek istediğimiz günlük koşuşturmalardan sıyrılıp insan olmanın gereği düşünme ve idrak etme kolektif şuur akıl, mantık, muhakeme ve insan iradesine dayandırılıp her alanda müşterek hareket sağlanmalıdır. İşte ancak böylesi bir kolektif şuurla yürüdüğümüz yollar şehrah hâline gelir ki, bu da tabiî oturup konuşmaya, meşverete ve beyin fırtınasına bağlıdır.

Hayatta istikamet sahibi olabilmenin en önemli yollarından biri, hayatın ve hâdiselerin muhakemesini yapabilmektir. Hayata serpiştirilen sırlar, hayatın mânâsı, dünyadaki misafirliğimiz ve sonrası ancak derin bir tefekkür neticesinde bizlere belli bir muhakeme ufkuna ulaşma imkânı sağlayacaktır.

Ayrıca ilim alanındaki keşif ve tespitler de kullanılarak Din-i mübin-i İslâm’ı i’lâ için yol-yöntem daha işlek, daha hızlı hâle getirilmelidir.

Amacımız inşaALLAH Allah’ın rızası dâhilinde sevgi, saygı ve hoşgörü ekseninde bir kardeşlik plartformu oluşturmak ve birbirimize fayda sağlamaktır.

Unutmayalım her dava onu temsil edenlerin karakterine göre güçlenir yahut zayıf düşer. Hamdolsun İslam’ın nurunu söndürmek şöyle dursun hiç bir kuvvet titretemez dahi. Ancak bizler tebliğ ve ümmet şuuru ile yolumuza devam edersek “kul” olmak yolunda adımlarımızı hızlandıracağız Allah ın izniyle…
Rabbim cümlemizi azim, muhabbetle, selametle yol alanlardan eylesin…

Kendini daha da yenileyerek devam ediyor çalışmalarımız inşaallah.

Bâki selam ve dua ile efendim…

RıZa BeRKaN GÜLER

4 Responses to Teşekkür / HasbihâL

 1. mümine sultan dedi ki:

  ALLAH c.c razı olsun kardeşim emeğiniz için sizi bir forumdan tanıyorum.yazılarınızı takip ediyorum teşekkür ederiz yazılarının devamını bekleriz. bütün müminlerin mevlid kandili kutlu olsun inşallah Allah’a emanet olun

 2. mümine sultan dedi ki:

  çok güzel makaleler allah razı olsun kardeşim

 3. NUR dedi ki:

  Herkes bu misafirhaneye uğrar ve biz iz bırakır gider. Bu izler arasında öyleleri var ki; onları zaman ve asırlar aşındırmaz. İz vardır ki ona yüzler sürülür, gözyaşı dökülür. İz vardır ki, ona da onu bırakana da lânet okunur. Yolcu ! Arkanda, nasıl bir iz bırakacağını kararlaştırdın mı ?

  Hak’kı hatırlattığın hayra vesile olduğun için teşekkürler Rabbim ebeden razı olsun dua ile….

 4. yusuftalha dedi ki:

  S.a
  Değerli abim sitemize şeref vermişsiniz.. Sitenizi izlemeye kısmet oldukça devam edeceğiz inşallah.. Selam ile..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s