S e n ➖ m i⁉️ K u r t a r a c a k s ı n‼️ B u Ü l k e y i ⁉️


S e n ➖ m i⁉️ K u r t a r a c a k s ı n‼️ B u Ü l k e y i ⁉️

Bir ülkeyi ya da dünyayı kurtarmak için ne bir pelerine ihtiyacınız var ne de süper kahraman olmaya. Yaptığınız iş ne olursa olsun tek yapmanız gereken o işi doğru, düzgün ve adil yapmaya çalışmaktır. Harekete geçmediğiniz sürece olduğunuz yerde sayacaksınız !

➖“Bir mum, diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez,” der Mevlana. Güç birliğinde HAYIR vardır.

Biliyoruz ki; dünyadaki karanlıkların tümü, bir küçük mumun ışığını bile söndürmeye yetmez.

➖Konfüçyus; “Karanlığa küfredeceğine, bir mum yak,” derken kötü mü eylemiş. Ya da bir Afrika atasözü; “Ey beyaz adam, bize ışığı vaat ettin ama kendi karanlığını getirdin,” tesbiti yanlış mı?

➖Son sözü Giordano Bruno’ya vereyim; “ALLAH, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı’yı kullanırlar,” sözü karanlığın tarihsel yolculuğu gibidir.

Düşüncelerinden, fikirlerinden, inandıklarından zerrece ödün vermeyen, karanlığın aydınlığa çıkması için kendini ateşe vermekten çekinmeyen insanlara saygıyla…

Hayallerimizi kuşatmak, rüyamızı parçalamak ve bizi yalnız bugünün dar hendesesinde boğmak istiyorlar. Geçmişsiz ve geleceksiz; yalnız yaşamış olmak için yaşamamızı…

“Yarın”ımızı da çalmanın tek yolu bu çünkü… Ve son söz:

“Dünyayı daha kötü hale getirmeye çalışan insanlar bir gün bile tatil yapmıyor, ben nasıl yapayım?” der.

“Karanlığa ışık tutun!”

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı ! ÖĞüT !! NaSiHaT !!! HaYaT DeRSLeRi, >BiR KıSSA BiN HiSSe >, .:.GöNüLdEn GöNüLe.:., Haberler ve politika, Kuruluşlar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s