AŞKIN SIZISI


Yorulduk ;
Yorgunluğumuzdan da şikâyetçi değiliz.
Ne kadar çabalarsak, o kadar varız bu dünyada.
Ve ne kadar yorulursak, o kadar öğreneceğiz hayatı …

Küstürdüm gönlümü güldüremedim
Baharım güz oldu yazım kış oldu
Gönüle yarimi bulduramadım
Baharım güz oldu yazım kış oldu

Şu fani dünyada murad almadan
Eller gibi şad olup da gülmeden
Ellerin bağında gülü solmadan
Baharım güz oldu yazım kış oldu

Garibim yoldaşım bir gırık sazım
Feleğin elinde yazılmış yazım
Geçti ömrüm daha gülmedi yüzüm
Baharım güz oldu yazım kış oldu

Sakın "Daha ben çok gencim, biraz daha havâî dolaşayım filan" demeyin! Aman evlâdlarım, aman kardeşlerim, aman ağabeylerim, aman yaşdaşlarım! Bizi arkamızdan ta'kîb eden öyle bir kuvvet var ki onun kılıcının kimin ensesine ne vakit ineceğini, o kılıcın gence mi ihtiyâra mı isâbet edeceğini hiç bilmiyoruz, hiç kimse de bilmiyor. Bakıyoruz hasta dururken hastayı tedâvî eden doktor ölüyor. Bu gelici, bir gün ansızın gelecekdir. Dikkat ederseniz meyva da daha kemâle gelmeden yani daha ham iken düşer. Biz aklımızca hep ihtiyarların ölmesini bekleriz ama ölüm gençlere de çok isâbet eder. Sakatat dükkânlarında da hep genç hayvanların başlarını görürsünüz. Öleceğimiz vakit-saat de belli değildir. Ârif olan kimse, hemen gayret kemerini beline dolar ve Allah'a kulluk eder. Allah'a kulluk etmek demek, câmiye kendini hapsetmek demek değildir. Beş vakit Allah'ın huzûruna çıkarak iki namaz arasında yapmış olduklarının muhâsebesini yap, kendini tart. Allah seni günde beş defa davet ediyor, Hakk'ın bu davetine icâbet etmeye gayret et. Hakk'ın sevgisine lâyık olmaya çalış!

Ana rahminden çıkdık pazara
Bir kefen aldık döndük mezara

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı ! ÖĞüT !! NaSiHaT !!! HaYaT DeRSLeRi, .:.GöNüLdEn GöNüLe.:., :. ŞüKüR .:, :: ALLAH (CELLE CELÂLÜH) ::, Aşk, SeVGi, SaYGı ve HüRMeTLeRiMLe... içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s