Bir duruşu olmalı insanın; Bir bakışı, Bir anlayışı, Bir aşkı, Bir davası olmalı..


* Her zaman Müslüman olduğunu söylemek zorunda kalıyorsun!
Oysa duruşun ve ahlakın, “ben Müslümanım” diye haykırmalıdır; söze gerek yok.
Bir adamın üstünde polis üniforması gördüğünüzde, bu polistir dersiniz. İslami ahlak da böyle sınıfımızı göstermelidir. Kalabalıkların içine girdiğimizde de hemen onlara benzemeyeceğiz.
Duruşumuz ve imanımız sallanmayacak, sarsılmayacak…

* Bir zamanlar Osmanlı adıyla bir süper güçtük. Bugünün süper gücü Amerika ticari gemilerine Osmanlı bayrağı asıp bize vergi vermişti 20 yıl boyunca!

Müslümanların Rabbi Allah, kitabı Kur’an, Resulü Muhammed Mustafa, yar ve yareni Ehl-i Beyt ve sıratı müstakimi kendine yol edinenlerdir. Bu iman, dünyanın bütün güçlerinin, bütün kuvvetlerinin karşısında durabilmek için yeter şarttır. Ancak bu imanda Müslümanların gösterdiği zafiyet, onları çer çöp mesabesine döndürmüş, kalplerini bir korku sarmış, sözde “güç ve kudret sahibi ancak Allah’tır” dedikleri halde, Allah’tan başka şeylerden korktuklarına, kulların ve süper güçlerin egemenliği altına girdiklerine şahit olmaktayız. Bu durum, Müslümanların zillet içine düşmesine, izzet ve şereflerini yitirmelerine, güçlerinin yok olmasına, böylece haksızların ve zalimlerin karşısında mahvolmalarına sebep teşkil etmiştir.
Dünyanın her tarafında ezilen, hakları gasp edilen ve köle konumuna konulan Müslümanlar, her geçen gün daha zelil ve daha fakir bir duruma düşmektedirler.

İzzet ve şerefi Müslüman olmayanların ve Allah’a düşman olanların dostluğunda arayan Müslümanların düşeceği durumu, Yüce Allah Kuranı Kerimde açıkça beyan etmiş, evrensel bir buyrukla biz kullarını uyarmıştır.

“Onlar, mü’minleri bırakıp kâfirleri dost edinen kimselerdir. Onların yanında izzet ve şeref mi arıyorlar? Hâlbuki bütün izzet ve şeref Allah’a aittir.

Oysa Allah size Kitapta (Kur’an’da) “Allah’ın ayetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, onlarla oturmayın, aksi halde siz de onlar gibi olursunuz” diye hüküm indirmiştir. Şüphesiz Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır.” ( Nisa Suresi / Ayet 139-140)

İslam âlemi ve Müslümanlar, Kur’an ve sünnette işaret edilen imani bir duruşu elde edemedikleri takdirde, düştükleri bu zilletten kurtulmalarının imkânı yoktur. Bu duruşu elde etmenin yolu da imani bir duruştur.

Burada bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Bu yazımızda maksadımız asla ve asla Müslüman olmayanlara düşmanlık olgusunu körüklemek değildir. Bizim derdimiz, Müslümanların inançlarının gereği olan Allah’a kulluğu, Resulüne ve Onun Ehl-i Beyt’ine tabi olmalarının gereğini yerine getirmelerini hatırlatmaktır; istenilen huzur, barış, adalet ve zenginliğin ancak bu yolla elde edileceğini izah etmektir. Çünkü Müslümanlar, kendi imanlarının gereği olan duruşlarını terk ettikçe; zillete düşmekten, zulüm ve işkencelere maruz kalmaktan asla ve asla kurtulamayacaklardır. Bu ilahi bir kaidedir.

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı ! ÖĞüT !! NaSiHaT !!! HaYaT DeRSLeRi, .:.GöNüLdEn GöNüLe.:., Haberler ve politika, SaYGı ve HüRMeTLeRiMLe... içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s