Neye inanıyoruz? Nasıl yaşıyoruz? Ne İçin Yaşıyoruz? Allah İnsanı Niçin Yarattı?


 

Neye inanıyoruz? Nasıl yaşıyoruz?

Ne İçin Yaşıyoruz? Allah İnsanı Niçin Yarattı?

Dünya hayatı…Her şey kurgulanmış bir oyun.Ne kadar da gerçekçi duruyor aslında her şey.Muhteşem bir imtihanın içindeyiz. Rabbimiz bizleri nasıl da her an sınıyor, çoğu zaman farkında bile değiliz.

Öylesine yaşıyoruz işte…Öylesine yiyoruz , içiyoruz, yaşıyoruz.İnanıyoruz…Fakat farkında olamıyoruz. Neye inandığımızın, inancımızın ciddiyetinin.Dünya hayatıyla aldanıp, oyalanıyoruz.Her gün bir imtihanda olduğumuzu unutarak, imtihanın kurallarının , bilgilerinin olduğu kitabımızı da unutarak yaşıyoruz üstelik.Öylesine…

Etrafımıza bakalım. Çoğu insanın imtihandan haberi bile yok.Dünyada oyuna aldanmış.Gerçek sonsuz ahiretten bihaber.

Ya inananlar! Dünya hayatının yanında biraz da ahiret için mi çalışıyoruz? Ne dersiniz? Allah rızası için yaşıyor olmamız gerekmez mi? Dünya hayatı sadece bir imtihan değil mi? Yarın ölecek olsak gerçekten bu halimizden, yaptıklarımızdan memnun olarak mı öleceğiz? Günahlarımızı terk edip ,Allah rızası için gerekli amelleri sergiledik mi?Ailemizi, akrabalarımızı, arkadaşlarımızı uyarıp gerçeğe çağırdık mı? Hazır mıyız ölüme? İmtihanımızın bitmesine? Ciddiyetin farkında mıyız?

Artık durup, düşünüp , silkelenelim. Ve gerçek hayata hazırlanalım.Bize vakit kaybettirecek işlerden,boş konuşmalardan yüz çevirip Allah rızasını kazanmak için yarışalım.

Bir imtihan oluyoruz ve en büyük başarı Allah’ın rızasını kazanmak!

‘Şu iğreti dünya hayatı, bir eğlence ve oyundan başka bir şey değil. Ahiret yurduna gelince, asıl hayat işte odur. Ah, bilebilselerdi!’
(Ankebut 29/64)

‘Yaklaştı insanlara hesapları! Ve onlar hala gaflet içinde yüz çevirip durmadalar.’
(Enbiya 21/1)

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı ! ÖĞüT !! NaSiHaT !!! HaYaT DeRSLeRi, Genel içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s