Yaşar Nuri’den İskilipli Atıf Hoca’ya İftira!


 Yaşar Nuri’den İskilipli Atıf Hoca’ya İftira!
Yaşar Nuri Öztürk…
Zekeriya Beyaz…
İsmail Nacar…

28 Şubat sürecinin kafa bulandıran medyatik aktörlerinin her biri bir yere gitse de zaman zaman ortaya çıkıp mide bulandırmaya devam ediyorlar…

28 Şubat’ın meşhur yasakçı dekanı Zekeriya Beyaz uzun zamandır ortalıklarda yok…

Çakma ilahiyatçı! İsmail Nacar’ın sesi soluğu çıkmıyor…

Yaşar Nuri Öztürk ise küfürbaz tavrı ve magazin programlarına malzeme olmasıyla gündemde kalmaya çalışıyor…

İzleyemedim ama her sabah Saba Tümer’le program yapıyormuş…
Bir de Yurt Gazetesi’nde köşe yazısı yazıyormuş…

Ne zaman Yaşar Nuri Hoca toplumun tepkisini çeken bir açıklama yapsa hemen altında bit yeniği ararım…

Hocanın şöhret ve para tutkusu malum…
Televizyonsuz ve parasız duramıyor…

Sadece kendisinin inandığı iddiaları içeren kitapları okuyan var mı bilmiyorum ama bunu kurnazca pazarlama konusunda eline su dökenin olacağını sanmıyorum…

” Yaşar Nuri Hoca Cuma Namazı’na gitmiyor mu” diye merak eden vatandaşın merakını gidermeyip Cuma saatine aldırış etmeden programına devam etmesi bizi çok fazla ilgilendirmese de toplumun kafasını bulandıran konulara girmesi herkes gibi bizleri de rahatsız ediyor…

Bu muhterem zat, şimdi de İskilipli Atıf Hoca’yı dolamış kalemine…

Onun hakkında şöyle bir iddiada bulunuyor…

“Memleketi olan Çorum’da adı parklara, hastanelere veriliyor. Cumhuriyet Parkı’nın adı değiştirilip ‘Atıf Hoca Parkı’ yapılıyor. (6 Mayıs 2012 tarihli gazeteler) Yani, örtülü bir biçimde Cumhuriyet’e tokat atılıyor.

Bunların niyeti; “Atıf Hoca’yı ‘mazlum’ göstererek onu asanları, özellikle Mustafa Kemal’i lekelemek, itham etmek…”

Köşesinde çok şey yazmış da asıl bit yeniği dediğim şeyi de araya sıkıştırmış…

“Cehalet veya gaflet eseri oynanan bu oyunun deşifre edilmesi gerekiyor. Biz bu oyunun veya cehaletin arka planını, baskı aşamasında olan ‘Kur’an Perspektifinden Kurtuluş Savaşı’na Bir Bakış’ adlı eserimizde, kaynakları ve belgeleriyle gösterdik.”
Yani diyor ki ey ahali…
Siz İskilipli Atıf Hoca’nın bir mazlum gösterildiğine bakmayın…
Onun şapka kanuna muhalefet ettiğinden dolayı asıldığını sanmayın…
O resmen vatan haini olduğu için asılmıştır…
Milli mücadeleye karşı olduğu için asılmıştır…
Yunanlılara destek olup milli mücadele ruhunu sekteye uğrattığı için asılmıştır…
Vs… vs…
Ve sonunda da “çıplak uyarıcı” bizi uyararak ağzındaki baklayı çıkarıyor;
“Sakın bu yalanlara inanmayın…
Bütün doğrular çıkacak olan yeni kitabımızda…
Satın alın, okuyun, bilgilenin!”
Şimdi sormak lazım Yaşar Nuri Hoca’ya…
Sen mi yalan konuşuyorsun yoksa yazılanlar mı yalan…
Senin kitabın mı doğruları söylüyor…
Yoksa bilgiler mi, belgeler mi, tutanaklar mı, canlı şahitler mi?
Hangisi?
Şapka Kanunu’ndan iki yıl önce şapka ile ilgili bir risaleyi kaleme almak bir keramet değil midir?
Savunmasını hazırladığı halde o gece Efendimizi(SAV) rüyada görmesinden sonra savunmasını yırtıp kendi idamını hızlandırması bir keramet değil midir?
Şehit değil diyorsun…(Doğrusunu Allah bilir.)
Sen inanmasan da önce asıp sonra yargılayan İstiklal Mahkemeleri’nin zulüm çarkında öğütülen binlerce mazlum gibi onun da asılarak dar-ı bekaya gönderilmesi şehadet değil de ne olabilir?
Bir devrin mazlumuna sahip çıkılması neden seni rahatsız ediyor?
Üç kitap daha fazla satacaksın diye…
Beş kuruş daha fazla para kazanacaksın diye…
Bir iki hafta daha gündemde kalacaksın diye değer mi bir mazluma, bir şehide hain damgası vurmak…
Asıl onu ve onun gibileri sorgusuz sualsiz darağacına gönderenleri kahraman ilan etmek hainlik değil midir?
Kur’an’ı üç yaşında okumaya başladığını, yüzlerce defa hıfzettiğini söylüyorsun da o Kur’an’ın sahibinden de mi utanmıyorsun?
Yarın Mahkeme-i Kübra’da senin için hesap mizanınının kurulmayacağını mı düşünüyorsun?
Kısa çöpün uzun çöpten hakkını alacağı o dehşetli günde İskilipli Atıf Hoca’nın senden hakkını almayacağını mı zannediyorsun…
Bir düşün istersen!

Cevdet Kara – Habervaktim

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı Haberler ve politika içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Yaşar Nuri’den İskilipli Atıf Hoca’ya İftira!

 1. rizaberkan dedi ki:

  İskilipli Âtıf Hoca’ya Dil Uzatan Kemalist İlahiyatçı

  Kemalist ilahiyatçıların en âdisi, en fitnekârı ve fâsığı yine hezeyan kusmuş. Kanlı Kemalist cumhuriyetin şarlatan ilahiyatçısı ve ajanı Y. Nuri denen teoloji papazı bu kez de İskilipli Âtıf Hoca’yı diline dolayarak, millete rağmen İngilizlerin telkiniyle ilân ettirilen Altı Ok cumhuriyetinin İstiklâl Mahkemelerince şehit edilen bu âlim hakkında iftiralar düzmüş yine: “Bu kişinin idam edilmesi şapka muhalefetinden değil, Kuva-yı Milliyye ve Millî Mücadele’ye karşı olmaktan ve vatan hainliğindendir…”

  Sahte bir İslâm’ın sözcülüğünü yapan, içi dışı Protestan laikçi olan yılan dilli Y. Nuri, şehit İskilip Âtıf Hoca’yı gözden düşürme vazifesini üstüne almış olacak ki alçakça dil uzatıyor.

  KEMALİST İLAHİYATÇILARIN EN MÜPTEZELİ

  Şovmen ve sosyete ilahiyatçısı Y. Nuri adlı hayvan-ı natık, beslendiği ve rütbeler aldığı Kemalist güçlerin ideolojisi adına zırvalamak ve içindeki şenî pislikleri kusmak vazifesini yerine getiriyor.
  Namussuzların en namussuzu, fâsıkların en fâsığı, şarlatanların en şarlatanı, belden aşağı bir mahlûk olan Y. Nuri’nin, İskilipli Âtıf Hoca için iftira dolu sözleri kullanırken, kirli ve fesat kalbi hiç mi titremedi? Allah’tan hiç korkmadı mı?

  Bir Mason, bir Yahudi, bir Moskof ve bir Amerikan şeytanı bile onun yaptığını yapmaz, tarihi bu kadar çarpıtmaz ve yalan söylemez. Çünkü, bu düşmanların meselesi başkadır. Y. Nuri, bunlardan daha beter bir namussuz, bir akrep, bir psikopat. Dahası, ayarı bozuk dokolte kadınlarla dinî programlar yapmaktan, hâşâ huzurdan şehevî haz duyan bir kadınperest. Aynen Adnan Hoca gibi bir manyak, bir ruh hastası.

  İskilipli Âtıf Hoca’ya uzattığı dil yılan zehirinden beter: “Bu İskilipli adlı kişi diri iken Damat Ferit Hükümeti faydalandı. Şimdi de ölüsünden İngiliz ve Damat Ferit yolunda olan gidenler faydalanmaktadır. Hedef açık. M. Kemal’i suçlu göstermek. Teal-i İslâm Cemiyeti’nin (ada bakın) varlığını kullanarak, İngiliz ve Yunan işgaline karşı çıkılmaması için çalışan, bu yolda hazırlattığı beyannameyi köylere dağıttırmaktan,Teşkilât-ı Esasiye Kanunu’nu tağyirden, Millî Mücadele’ye karşı çıkmaktan ve hayatı bir yığın kanuna aykırı faaliyet içinde olan İskilipli adlı kişinin birçok suçu tesbit edildiğinden hainlik suçlarıyla idam edilmiştir…”

  MEZHEPSİZ, CÂMİSİZ VE CEMAATSIZ İLAHİYATÇILARIN EN ŞENÎSİ

  Mezhepsiz, câmisiz ve cemaatsız Y. Nuri, kanunları ve fikirleri mazlum Müslüman kanlarıyla kirli Kemalist ideolojinin dünkü ve bugünkü şeflerine “and içmiş” olması gerek ki, tarihi bu kadar çarpıtabiliyor. “Teal-i İslâm Cemiyeti” ifadesini kullanırken “ada bakın” diyerek bu isimden rahatsız olduğunu ima ediyor Kemalist ideolojiden oluşan kanına dokundu galiba?

  Ne varmış bu isimde? Teal-i İslâm: İslâm’ı yükseltme cemiyeti. 20. Asrın başındaki pozitivist Avrupa salgını karşısında böyle bir cemiyetin varlığı ve isminden daha normal ne olabilir?

  Âtıf Hoca, Dönemin şeyhülislâmı Mustafa Sabri Efendi’nin, İngilizlerin baskısı sonucu hazırlamak mecburiyetinde kaldığı beyannameyi imzalamadığına dair, uzmanların beyânlarına göre Türk Genelkurmay arşivleriyle İngiliz Arşivlerinde belgeler mevcut.

  İngiliz kruvazörlerinin namluları Dolmabahçe Sarayı’na çevrilmiş, Sultan Vahdettin ve Damat Ferit Hükümeti de bu şart altında beyannameyi hazırlayıp dağıtmış. Meselemiz bu mevzuda, Şeyhülislâm Mustafa Sabri Efendi’nin ve Vahdettin’in siyasî pozisyonlarını tartışmak değildir.

  Yer ile gök şahit ki, Türkiye ile İngiliz arşivlerindeki belgeler ifade ediyor ki, Anadolu’daki Kuvvacılara karşı hazırlanan bu beyannamenin İngilizlerin emriyle Yunan uçaklarıyla havadan dağıtılmasını duyan Âtıf Hoca, Tahirü’l Mevlevî namıyla bilinen Mehmet Tahir Olgun’la birlikte Şeyhülislâm M. Sabri’nin makamına gelerek “Bir şey duyduk doğru mu?” “Doğru” diyor Şeyhülislâm.

  İSKİLİPLİ ÂTIF HOCA: “BEYANNAMEYİ İMZALAMADIĞINI, KUVA-YI MİLLİYE’YE KARŞI ÇIKMAK GÜNAHTIR, VEBALDİR…” DİYEREK TEKZİP YAYINLIYOR

  Âtıf Hoca, M. Sabri Efendi ile yönetiminde beraber olduğu Teal-i İslâm Cemiyeti adına bu beyannamenin yayınlanmasına râzı olmadığını söyler. Bunun üzerine, 23 Teşrin-i evvel (Ekim 1920) tarihli ve 1034 sayılı Vakit Gazetesi’nde bu beyanname hakkında tekzip yayınlatır, “Kuvva-yı Milliyye karşı çıkmak günahtır, vebaldir ve doğru değildir diyerek mealen, yayınlanan beyanname ile yönetiminde bulunduğu Teal-i İslâm Cemiyeti’nin mensubu olarak alâkasının ve altında imzasını bulunmadığını, karşı çıktığını, ifade eder.

  YUNAN İŞGALİNİ İLK KEZ TEAL-İ İSLÂM CEMİYETİ ADINA İSKİLİPLİ ÂTIF HOCA PROTESTO EDİYOR VE BEYANNAME YAYINLIYOR

  Bu niyete sahip Âtıf Hoca ki, İzmir’in Yunan işgaline karşı ilk kez Teal-i İslâm Cemiyeti adına telin beyannamesi yayınlar, “vatan sathının her yerinde mücadele edilmesi için” çağrıda bulunur ki, Millî Mücedele’ye fikren ve fiilen karşı olmamış, en başta M. Kemal’in de bağlı olarak yemin ettiği Halife’ye ve hilafete bağlılığı esas almıştır.

  Âtıf Hoca, 1900 ve 1920’li yıllar arasında bulunduğu çevresinin dürüst bir din âlimi olarak kendi vazifesiyle alâkalı bir insandır. Bir ilim derneği olan “Cemiyet-i Müderrisin” deki faaliyetinin yanında “Darül Hilafet-i Aliyye Medreselerinde müderris ve dersiammlık ve İbtidaî Dahil Medrese-i Umum Müdürlüğü ve müfettişliği yapmış bir âlimdir.

  KEMALİSTLERİN TEOLOJİ AJANI Y. NURİ, ASILSIZ İTHAMLARDA BULUNUYOR

  Kemalistlerin teoloji ajanı Y. Nuri’nin, “Atıf Hoca için “geçmişte bir yığın kanunsuzluk içinde bulunduğu…” ithamın aslı şudur: Âtıf Hoca, 1900’lı yılların ortalarında vazifesi ve gerçek ihtiyaçlar gereğince “Medreselerin eksikleri üzerine bir rapor” hazırlar ve Meşihat-ı İslâmiyye Dairesi”ne sunar. Köklü değişiklikler istediği içindir ki, Medrese çevresindeki bazı kişilerin menfaatine ters düşen bu rapor yüzünden Âtıf Hoca’yı Şeyhülislâm Celaleddin Efendi’ye şikayet ederler ve onun önce Bodrum, sonra Kırım’a görev sürgünü olarak gönderilmesini sağlarlar.

  Mezhepsiz ve laikçi-protestan İslâm reformist taklitçisi Y.Nuri’nin, onun için “geçmişteki bazı kanunsuzluk içinde bulunduğu…” dediği hâdisenin ilk budur. İkincisi ise, Sebilürreşad’da yazdığı yazılarında İttihatçıların “din ve millet” ayrımı yapan politikalarını tenkit ettiği ve M. Şevket Paşa’nın öldürülmesinde rolü olabileceği ithamıyla Divan-ı Harbe verilir, Sinop, Çorum gibi yerlere sürgün edilir. Ayrıca vaaz vermesi yasaklanır. 1912-13 yılı arasındaki seçimde mebus aday olmasına rağmen, İttihatçılar, seçilme şansı çok yüksek olduğu için adaylığının kanunsuz olduğuna da dair karar çıkartırlar.

  Mesele bundan ibarettir.

  FİKRİ VE KALBİ BOZUK İLAHİYATÇININ SÖYLEDİKLERİ KÜLLİYEN YALAN

  Fikri ve kalbi bozuk Y. Nuri zihniyet olarak önce İttihatçı, sonra Müslüman âlim ve hocaların kaatili Altı Ok cumhuriyetinin sulbünü taşıdığı içindir ki, muhterem âlim Âtıf Hoca’ya akıl almaz iftiralar atmayı kendine vazife edinmiş. Söylediklerinin hepsi yalan.

  Âtıf Hoca, Millî Mücadele yıllarında işgal altındaki İstanbul’da medresede hem müdürlük, hem de müderrislik yapmaktadır. Bu şartlar altında İnönü gibi onlarca generalin, bürokratın, sivil münevveranın dahi gizli olarak ayrılabildiği, dahası açıktan intikalin yapılamadığı İstanbul ortamında Âtıf Hoca belki de bu halet-i ruhiyye içinde karar verememiş ve devam eden vazifesinin dünyasında kalmayı düşünmüştür.

  Şüphesiz ki, Millî Mücadele’ye katılmış olması gönülden arzu edilirdi. Fakat tarihin yazgı ve cilvesi üstüne ahkam kesmek yanlıştır. Keza Millî Mücadele’ye katılan bir kısım askerî ve sivil elit birkaç yıl sonra Kemalistleşerek, Millî Mücadele’nin İslâmî ruhuna ihanet etmiş ve “Hakk’a tapan milleti” aldatmıştır. Millî Mücadele’ye katılamayıp da bu mücadelenin ruhuna uygun fikir ve ahlâkla “Hakk’a tapan millet”e hizmet eden İskilipli Âtıf Hoca gibi âlimlerin kaderini ve Kuvvacıların bir kısmının kanlı cumhuriyetle zâlimleşeceğini nasıl izah edeceğiz?

  ————————————-

  Ali İlbey
  Haber Vaktim

 2. sultan dedi ki:

  Vatan kurtarıp hür ibadet yapılmasının sağlanması ne zamandır,islama ihanet oluyor acaba.Yoksa bir köşeye çekilip ben din öğretiyorum diye etliye sütlüye karışmayan,bu vatanın insanlarına tecavüz ve katliamları seyreden mi müslüman.Biraz beyni olan zaten bunu bilir.Beyni olmayan veya hain olanda bunları müslüman ve islama hizmet ediyor diyenlerin vay haline.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s