Aşk; sevmeyi istemektir.


Aşk, istemektir. Aşk; sevmeyi istemektir. El açıp dua ederek kabul olmasını beklemektir sonunda amin diyerek. Onu beklerken ne O’ndan anlaşılmayı beklersin, ne de onu anlamayı. Ne onun gelmesini beklersin; ne de onun Leyla, kendinin Mecnun olmasını. Beklediğin tek şey sevebilmeyi becerebilmektir aslında.

Sevmek, üzülmemektir. Sevgilinin hiçbir sözüne üzülmemeyi öğrenmek demektir. Sevgilinin ölüm hançerine bile hayır diyememektir. Onun ihanetlerine, hainliklerine bile üzülmemektir. Onu o gittikten sonra bile “mış” gibi sevebilmektir.

Sevmek sevgilinin limanı olmaktır her türlü beklenişlerin uğrak durağı gibi. Sevmek sevdiğinin canı olmaktır. Onun ölmesine bile müsaade etmeden kendi canını verip cehennem ateşine kor olmaktır. Alev olup girmektir gönüllere. Alevler küllendikçe “Aşk, Aşk” diye inlemektir. Her şey olmaktır, ama aslında hiçbir şey olmaktır.

Sevmek yürümektir sevdiğinin gönlünde. Yürüyorum ama nereye inan bilmiyorum. Belki az sonra bir uçurum karşılar beni ya da bir sonsuzluk. Bilmiyorum… Sana geliyorum sadece, yıllardır içinde sakladığım ve haykırmak için biriktirdiğim sevda sözlerimle geliyorum sana ya da konuşmadan tek bir söz söylemeden suskunluğumla geliyorum. Ama sana sesleneceğim yine: Seni sadece saf bir sevgiyle değil derin bir hüzünle, binlerce yıllık bir gururla ve aşkla sevdiğimi duymuyor musun diye. Sıradan bir sevgiyle değil haykırırcasına ölümsüz bir aşkla sevdim seni diye…

Aşk bir başkasını yaşamakmış kendi içinde. O yüzden aşk iki kişiliktir derler. Birinin gürlemesine karşılık diğerinin yağmur olmasıdır. Aşkın rahmet olup sağanak sağanak gönüllere yağmasıdır. Kalpleri ıslatıp gözlerden yaşların SENİ SEVİYORUM diyerek avuçlarına dokunmasıdır.

Nedendir bilmiyorum gün geçtikçe özlemin artıyor içimde. Zaman geçtikçe eksilir demiştin oysa! Zamanla unutursun demiştin. Niye daha derinleşiyor öyleyse? Derinleşiyor özlemin ve gönlümde bir haykırış oluyor ayrılık sözlerin…

Çok şey söylemek istiyor sana divane yüreğim ama buna ne kalemler ne kağıtlar yetiyor. Susuyorum. Ki ben susunca yalnız olmuyorum çünkü; seni düşünüyorum… Ben hiç susmadım ki şimdiye kadar; şiirlerle ağladım, şarkılarla isyanlar çıkardım, sözlerimle yaktım dört bir yanı, çünkü susup da dinleyeceğim bir sevgilim olmadı… Şimdi susuyorum çünkü; SENİ SEVİYORUM…

Serdal Akyazı,defterK

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı Aşk içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Aşk; sevmeyi istemektir.

  1. yabakientelbaki dedi ki:

    Allah razı olsun değerli Arkadaşım, güzel çalışmalarını takdir ediyorum …Kolay gelsin….Allah yar ve yardımcın olsun…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s