En BüYüK HiZMeT iMaN KuRTaRMa


Hayatını, insanların imanını kurtarmak adına feda eden Bediüzzaman Hazretleri, “Karşımda müthiş bir yangın var. Alevleri göklere yükseliyor. İçinde evladım yanıyor, imanım tutuşmuş, yanıyor. O yangını söndürmeye, imanımı kurtarmaya koşuyorum. Ben cemiyetin imanını kurtarma yolunda dünyamı da feda ettim, ahiretimi de. Gözümde ne cennet sevdası, ne de cehennem korkusu var. Cemiyetin imanı namına bir Said değil bin Said feda olsun. Kuran’ımız yeryüzünde cemaatsiz kalırsa cenneti de istemem; orası da bana zindan olur. Milletimin imanını selamette görürsem, cehennemin alevleri içinde yanmaya razıyım. Çünkü vücudum yanarken, gönlüm gül gülistan olur,” diyor, önündeki engellere aldırmadan koşuyor, koşuyordu. Ve bu uğurda 80 kusür yıllık ömründe dünya zevki namına bir şey tatmadığını, ömrünün harp meydanlarında, mahkemelerde, zindanlarda, esaretlerde geçtiğini belirtiyordu.
İnsanlığa iman yönünde hizmet etmek kadar büyük bir hizmet düşünülemez ve bunun mükafatının yerini de hiçbir şey tutamaz.
Allah Resulü, “Senin vasıtanla bir kimsenin imana kavuşması, üzerine güneşin doğup battığı her şeyden daha hayırlıdır,” buyurmuştur.
Asrın en müthiş hastalığı olan imansızlık karşısında imanları kurtarma harekatına katılmaktan başka yol yok!
Kurtuluşunu başkalarının kurtuluşunda arayan insanlar için en büyük ve ideal hizmet yolu budur. İman kurtarma hizmeti…

Diderot, “Başkalarına mutluluk sağlayabilen adam mutludur.” der. Siz de öyle yapmaz mısınız? Bir kimsenin boğulduğunu görseniz koşmaz mısınız? Yanmakta olan birini kurtarmak istemez misiniz? Haksız yere öldürülen bir masum için çırpınmaz mısınız? Ve sonuçta da en büyük mutluluğu duymaz mısınız?
Peki, bir insanın dünyası bir yana, ebedi hayatı mahvolsa yüreğiniz sızlamaz mı?
İmansızlık sadece dünyayı değil, sonsuz hayatı da karartır. Bu ebedi kaybın yerini hiçbir şey dolduramaz.
Bu korkunç felaket ve yangın karşısında vicdanı olan herkes titremeli, o müthiş yangını söndürmek için koşmalı ve asla ümitsizliğe kapılmamalı.
Üstad Necip Fazıl ne güzel söylemiş :
Tohum saç, bitmezse toprak utansın,
Hedefe varmayan mızrak utansın,
Hey gidi küheylan koşmana bak sen,
Çatlarsan doğuran kısrak utansın…

Alaaddin BOLAT

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı ! ÖĞüT !! NaSiHaT !!! HaYaT DeRSLeRi, Genel içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to En BüYüK HiZMeT iMaN KuRTaRMa

  1. servis dedi ki:

    Tek kelime ile Güzel yazı ve güzel site…

    Teşekkür ederim.

    Serhat Çilingir

  2. Tuncay dedi ki:

    Allah Hepinizden Razı Olsun Saygılarımla…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s