HeR YeRDe ALLAH (c.c) VaR!


Allah yaratıcının bütün sıfatlarının toplandığı eksiksiz ismi celalidir ve bütün esmaül hüsnanın başında gelir. Allahı sadece müslümanların Allah’ı olarak tasvif etmek olsa olsa cehaletin yaklaşımı olur, aklı başında hiç bir müslüman bunu iddia etmez. Müslüman olmayanların Allah’ı gerçek anlamında kabul etmemeleri, hatta ateistlerin bile Allah’ın varlığını kabul etmemesi, Allahın onların da yaratıcısı olduğu gerçeğini değiştirmez. Allah vardır ve varlığı hem ezeli ve hem ebedidir. Yok diyeceklerin yok demesiyle de yok olmayacaktır.Yok olduğunu düşünmek bile abesle iştigaldir. Sağlıklı bir aklın eseri asla olamaz.

Allah vardır ve her yerde hazırdır, yani her yer onun kontrolu ve gözetimi altındadır. Onun olmadığı hiç bir nokta yoktur. Allah ismi celalinin ilk harfi eliftir, elif aynı zamanda bütün alfabelerin ilk harfidir.

Allah birdir bütün güç ve kudret onun tasarrufundadır. Yeryüzünde bulunan ve kullanılan bütün sayılar birden türemişlerdir. Sıfır tek başına hiç bir anlam ifade etmemektedir. Birin artıları ve birin eksileri sonsuzdur. Evrende sonsuzdur ve Allahın güç ve kudreti de sonsuzdur. Ölüm durdurulabiliniyor mu? hayır durdurulamamaktadır, kıyamete kadar da durdurulamayacaktır. İnsan değil yüz yıl bin yıl yaşasa beş bin yıl da yaşasa ölecektir. Ölen varlık acizdir, acizler acziyetlerinin farkında olmayan varlıklardır. Allah yok diyenler ölümü durdursunlar, güçleri yetmez çünkü mahlukturlar, güç ve kudretleri ancak verildiği kadardır.

Kainat denen sistemin kendi kendini idare etmesi mümkün değildir, öyle harika bir düzenle işlemektedir ki Allah dışında hiç bir güç bu sistemi bozamaz.Herşey Allahın bilgisi dahilindedir. Harika sistemi tesadüflerle açıklamak, ilmin düştüğü seviyeyinin işaretidir. Pozitif bilimlerde tesadüflerin yeri yoktur ve olamaz da, tesadüf nedir, kendi kendine meydana gelen,hiç bir şeyin kendi kendine meydana gelemeyeceğini bilemeyecek kadar ilimden yoksun acizler, ilimsizliği ilim diye yutturmaya çalışırlar.

Allah vardır ve her zaman var olacaktır,benim gibi bir acizin var demesiyle de var değil, inkar eden acizin yok demesiyle de varlığında hiç bir nakıslık oluşturamaz. Benim Allahım olduğu gibi var olan her şeyin yaratıcısı ve Allahıdır. Onlar istese de istemese de, kabul etse de etmese de Allah vardır.

Akıl gibi bir nimetin varlığından, insanlar bihaber olursa elbette yok diyebilir bu sadece onun için geçerlidir. Çünkü onun taştan farkı olmaz, sadece vardır ve varlığının bile farkında değildir, varlığının farkında değilse yaradanın nasıl farkında olacaktır.

Saygı ve Selamlarımla.

Sinan Karakaş

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı :: ALLAH (CELLE CELÂLÜH) :: içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s