Bilirsin, O benim ” CAN DOSTUM ” dersin…


Serüvendir yaşamak; ne getirir, ne götürür belli olmaz, bir gün ağlar, bir gün gülersin. En umutsuz anında; yaşlar süzülürken yanaklarından, birden donuverir hatırladığında, ışığın olur, karanlıkları delersin. Ya da katılırken kahkahalarla, yüzünde açan gülleri göstermek istediğin, belki yanı başında belki çok uzaklarda, ama bir yürek atışı kadar yakındır sana. Kasvetli bir sabaha merhaba dediğinde gülerek, ya da düz yolda tökezlediğinde, ellerini avuçlarında hissedersin. Çoğu zaman yalnızsındır kalabalıklarda; sahte gülücüklere sahte gülücüklerle karşılık verirsin. İlişkiler vıcık vıcık, menfaat, ihanet, riya vardır hep etrafında, tiksinirsin… Hani bazen manasızdır yaşamak; ot gibiyim der dalar gidersin, Bir film şeridi gibi geçerken yaşadıkların, bir iki kareye takılır gözlerin, o karelerden sevgi akar damarlarına, birden canlanır, dirilir, güçlenirsin. Dört elle sarılırsın sonra hayata, meydan okursun, kafa tutarsın, dünyayı sırtlayıp gidesin gelir, ben de buradayım dersin. Bir kucak açarsın kolların dünyayı sarar, bir gülümser, içinde çiçekler açar, yüreğinde mevsim ilkbahar olur. Yanında yüksek sesle düşünür, en mahrem sırlarına ortak edersin. Kimi zaman kalbini kırdığın, kimi zaman gönlünü aldığın olur, almadan veren, çağırmadan gelen, vedasız gidendir. Gün olur araya yollar, yıllar girer, ama hep taze sımsıcaktır anılar, hatırlayınca gülümsersin. Korkmazsın… Buz üzerine yazılı değildir yitip gitmez, onunla alıp verdiklerin, bilirsin, O benim ” CAN DOSTUM ” dersin…

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı SeVGi, SaYGı ve HüRMeTLeRiMLe... içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s