Microsoft Windows Live Spaces’ı .Com’a Taşıyor. “Blogunuzu WordPress.com’a yükseltin!”


Windows Live Spaces’ta bloğu bulunan kullanıcılar artık bloglarına giriş yaptıklarında alıştıkları blog görüntüsü yerine “Blogunuzu WordPress.com’a yükseltin!” başlıklı bir yazıyla karşılaşıyorlar.

Bunun sebebi de Microsoft’un WordPress.Com’la anlaşarak Techcrunch Disrupt‘ta açıkladığı bir kararla 2006 yılından bu yana kullanıcılarına sunduğu blog hizmeti olan Windows Live Spaces’ı sonlandırması ve yeni blog hizmeti olarak WordPress.Com’u sunmaya başlaması.

WordPress.Com ile yapılan ortaklık kapsamında Windows Live Spaces kullanıcılarına bloglarını WordPress.Com’a yükseltmeleri için Mart 2011′e kadar süre tanındı. Bu tarihten sonra kullanıcılar Windows Live Spaces bloglarını görüntüleyebilecek, ama WordPress.Com’a yükseltme yapana kadar blogları üzerinde herhangi bir düzenleme yapamayacaklar.

Bu ortaklık sayesinde, WordPress’in ticari yüzü olarak nitelendirilen ve 26 milyon kullanıcıya sahip olan WordPress.Com’un, 30 milyon kullanıcıya sahip olan Windows Live Spaces’ı bünyesine alarak inanılmaz bir büyüme göstereceği tabi ki ortada. Bunun yanında, bu yılın 3. çeyreğinde Yeni Windows Live ile sosyal anlamda büyük bir çıkış gösteren Microsoft’un da bu ortaklık ile Windows Live kullanıcı sayısını arttırmayı düşündüğünü rahatlıkla söyleyebilirim.

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı Bilgisayarlar ve Internet içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s