SeNi UZaKTaN SeVMeK…


 

 

‘Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli’ diyordu şair. Yanına yaklaşmaya imkân olmayan bir güzelliğe hasret böyle güzel anlatılır.


Bende seni hep uzaktan sevdim, asla cesaret edip sevdiğimi söyleyemedim. Mümkün olup ta sevgine ulaşamadım, kalbine girip de içinde dolaşamadım. Kendi halimde ellerim ceplerimde yalnızlığın azabıyla dolaşırken. Yaşam boşluklarımı senin hayallerinle doldurup avunurum. Ama ne yaparsam yapayım o şarkıdaki en güzel şeye ulaşamıyorum. Ne güzün ne baharda ne yazın nede kışta, ellerini elimle, bellerini kolumla  Sarıp dolaşamıyorum.


Seni uzaktan sevmeyi ben yalnız yaşıyorum. Belki de ömür boyu karşılıksız olarak sevmeyi sürdürecek bir kalbi taşıyorum.


Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli demek bana yetmiyor. Elimdeki sadece, seni uzaktan sevmek, fakat hasret bitmiyor. Yarattığım hayalin gözlerimden gitmiyor. Cesaretim sevgimin yarısı kadar olsaydı böyle uzaktan sevmez. Gördüğüm her yerde gırtlağımı patlatır aşkımı haykırırdım. Olsun, bütün gerçeklere rağmen ben seni ümitsizce seviyorum. Ve ne yapacağım, inan ki bilmiyorum. Şair haklı çıksın diye. Elimden gelen tek şey, uzağa gidiyorum. Kalbim kabul etmiyor ama beynim biliyor. Her kalb bir gün gelince başka kalbi seviyor. Biliyorum ki sen de benim gibi bir gün birisini görecek ve beğeneceksin. Belki de görmüş ve beğenmişsindir. Eğer öyleyse veya öyle olacaksa umarım hiç bir zaman uzaktan sevmezsin. Sevdiğinin sevgisiyle birlikte el ele diz dize şairi yalancı çıkartırsın. Ümit fakirin ekmeği, sevenin sevgisinden sonra her şeyi. Olur ya belki sende öğrenir beni uzaklardan çağırırsın. Şaire inat olsun hep yanımda kalırsın.


Seni yakından sevmek aşkların en güzeli diyerek haykırırsın.

Esin ÇINAR


© rBg2010®

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı SeVGi, SaYGı ve HüRMeTLeRiMLe... içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to SeNi UZaKTaN SeVMeK…

  1. nur dedi ki:

    sensiz saadet neymiştatmadım bilemem kialnımın yazısıydınne yapsam silemem kiseni uzaktan sevmekaşkların en güzelialıştım hasretinegel desen gelemem ki…

  2. ZULEYHA dedi ki:

    İNSAN YAKLAŞTIĞINCA YAKLAŞTIĞINDAN AYRI…BELLİ Kİ,YAKINIMIZ YOKTUR YARADANDAN GAYRI… Uzak olan her şey tatlı gelir insana, haramın tatlı geldiği gibi..insan fıtratı gereği belki de , güzellikleri uzakta aramaktan yakınındaki cevheri göremez.O görmek istese de nefsi bırakmaz ki gözünün önünü görsün.Çünkü hala gerçek aşkın farkında değildir.Allah aşkından başka her ne varsa onlardan geriye sadece gözyaşı ve boşa geçen zamanların ıstırabı kalır.Kalan gözyaşları ve ıstıraptır insanı Rabbine yaklaştıran.amaca ulaşılmıştır aslında.Kul dünyevi aşkın gafletiyle unuttuğu ama tek gerçek olan Allah aşkını aramaya başlamıştır gözyaşı ve ıstırapla…“Şeytan bile âşık olsa topu çeler; bir Cebrâil kesilir, şeytanlığı ölür.Aşk, kimseye niyazı ve ihtiyacı olmayan Allah’ın vasıflarındandır. Ondan başkasına âşık olmak, geçici bir hevestir.Çünkü mecazi aşk, altınlarla bezenmiş bir güzelliktir. Görünüşü nurdur, fakat içi dumandır.Nur gitti de dumanı meydana çıktı mı mecazi aşk, derhal soğur; donar kalır.” Demiş Mevlana Hz. Ne de güzel söylemiş.Bu aşk denen güzellik , hangi kalpte ve her nerede yaşanıyorsa ; seninle başlat, seninle bitir ,sonunu sana ulaştır Ya rabbi…Aşk dediğinYa Allahtan gelmeliYa Allaha olmalıYa da Alalha ulaşmalıyoksa yerle bir olmalı

  3. EyLüL dedi ki:

    Yaşanan aşkların en zorudur uzaktan sevmek.Yüreğine bir taş oturur insanın susturamaz ne yapsa.Bilir aslında tek taraflı bir aşkın kendi tarafından yazılmış senaryosunu yaşamaktadır.Bilir ki o asla onun olmayacaktır.Susar önce sevgisini ve sustukça birikir içinde birşiyler.Sustukça yenileri eklenir özlemlerine ,yeni hayallerle uçsuz bucaksız olur sevgisi.Yine susar ve susamaz olur dudakları bu sefer.Haykırır içinde biriktirdiklerini.Ve üç seçenek belirir önünde…Ya "gel" denir; koşa koşa gider sevdasına sonu belirsiz.Ama tüm umutları ceplere doldurup sonsuz bir heyecanla. Ya da "git" denir kapanır yüzüne kapılar.Artık yüzünü görmeye hasret boş kaldırımlara vurma zamanıdır kendini."Bir sesini duysam" haykırışları başlar gözyaşları kalır kimsenin bilmediği kuytularında. Ya da ne "gel" denir ne de "git"."Kal ama dost kal"…Olmaz dersen gidecektir bilirsin.Olur demekse bir o kadar kanatır yüreğini. Ve dost kalmayı seçersin umutsuzca."Sesini duymak yeter bana" dersin masum bakışınla.Bir daha aşkını haykırmamaya yeminler edersin.Yanında olmayı seçersin "ne olursa olsun yanında olucam " sözlerini verirsin. Günlerce haftalarca susturursun, yanında deli gibi çarpan yüreğini.Kelimeler agzına gelir dilinin arkasına saklarsın.Gözlerin ona aşık bakınca gözlerini kaçırır nereye konduracagını şaşırırsın.Ama olmaz ,olmuyorlar birikir içinde. “Kör kütük aşıksın dostum” dersin içten içe.Durmaz aşkın çoşar içinde.Kendi yarattıgın sevdanın esiri sarhoş gezersin bir yudum içkiyi tatmadan. Ve dayanamaz yüreğin tekrar haykırırsın, birgün hiç ummadıgı anda.Seni seviyorum…Sana aşıgım..Susar bakar gözlerine.Hayatından silip atmak istemez."Çık git" dese kırgın yüreğin ve gözyaşların kalır.O da diyemez bunu. “Olmaz” der sadece “nolur bunu yapma bana”.Yüreğindeki acı onun yüreğindekini, göstermez sana.Defalarca haykırır yine sözler verirsin dost kalcagına. Bir gün patlar yüreğin.Yine aynı sahne döner senaryonda.Ta ki birgün seni kırana ve sana "git artık" diyene dek. Ve o an senin gözünde “o kötü” “o yalancı” olmuştur.:((((Ve sen gerçegi hiç göremezsin.Kırık kalbinle giden bir sensindir.Çünkü bu senaryoda sadece sen varsındır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s