SeVGiNiN oLDuĞu YeRDe aCı VaRDıR.


Sevginin olduğu yerde acı vardır.

“Sevmek” kuşkusuz en güzel duygulardan birisidir. Hele de hem sevip hem seviliyorsanız bunun tadına doyum olmaz.”

 “Sevmek” kuşkusuz en güzel duygulardan birisidir. Sevdiğiniz zaman kendinizi mutlu, huzurlu, güzel ve başarılı hissedersiniz. Duruşunuz, konuşmanız, giyiminiz hatta teninizin rengi değişir. Gözleriniz pırıl pırıl parlar. İçinizin mutluluğu yüzünüze yansır…..


Hele de hem sevip hem seviliyorsanız bunun tadına doyum olmaz.Sevgiyle yapılan her şeyde ayrı bir tat, ayrı bir güzellik ve ayrı bir özellik vardır.Gençlerin pek çoğu belki de tanımaz ama şiir ve sinemayla ilgilenenler bilir
Sinema sanatçısı ve şair Orhon Arıburnu vardı. Sevginin gücünü bir gün şöyle ifade etmişti.Evinde bir kuru fasülye partisi vermişti. Hepimiz yemeği çok beğenmiş ve tarifini istemiştik bize “Tarife gerek yok. Hepinizin bildiği gibi pişirdim, Tek farkı içine sevgi kattım” demişti.


Bize olan sevgisini ve sevginin gücünü nasıl da güzel ifade etmişti.Sevgi çok güzel bir duygu ama, sevginin yanı başında da hep acı durur. Öyle sessizce, sinsice sırasını bekler…

Sevince özlersiniz, sevince merak edersiniz, sevince kuşkulanırsınız, kıskanırsınız, onu kaybetmekten korkarsınız, bir gün sizi sevmeme ihtimali uykularınızı kaçırır. Onu birisinin sizden koparma duygusuna dayanamazsınız. Bunlar size acı verir. Yüreğinizi bir mengene gibi sıkar.


“Kaybetme” duygusu hep ağır basar. Bunda istemeseniz de bir gerçek payı vardır. Çünkü, hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. İsteyerek veya istemeyerek en büyük aşklarda gün gelir tükenir biter.. Canınız gibi sevdikleriniz sizden uzaklara gider!…Çeşit çeşittir sevgiler…İki kişinin birbirine duyduğu sevgiye”Aşk”diyoruz.
Ama annenizi, babanızı, arkadaşınızı, kardeşinizi, bir çiçeği, bir sanat
eserini, bir yeri, bir hayvanı da sevebilirsiniz. Bu da sevginin bir çeşididir.
Ama bu sevginin içinde de kuşkusuz gene acı vardır.


Endişe, korku, özlem, kaybetme gibi duygularının aynını bunlara da duyarsınız.


***


Sizlere sevgi dolu günler dileyerek, başlığa yakışan, gene benden bir şiirle
veda ediyorum.Sevginin olduğu yerde


Acı,


Acının olduğu yerde


Sevgi vardır…


Kim derse ki;


“Acı çekmeden sevdim”


YALANDIR…

Özcan Kandemir

© rBg2010®

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı SeVGi, SaYGı ve HüRMeTLeRiMLe... içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to SeVGiNiN oLDuĞu YeRDe aCı VaRDıR.

  1. EyLüL dedi ki:

    Seni ne çok sevdim ben. Ne çok gözyaşı döktüm senin için. Geceleri sen yatağında meleklerin kanatlarıyla uçarken ben penceremin önünde senin rüyana girmek için dua ederdim. Bir bakışına, bir dudak kıvrımında titreşen gülüşüne ulaşmak için dünyanın bütün çiçeklerini önüne sererdim. :(((Sevginin olduğu yerde Acı,Acının olduğu yerdeSevgi vardır…Kim derse ki;“Acı çekmeden sevdim”YALANDIR…Aşk baharat tadında acıda var tatlıda 😦 o ğüzel gönlüne sağlık /// SeL@M ve Du@ iLe

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s