SeVGi GüL/DüR.


Sevgi, gururu yere serip bir hasır edip çiğnemektir…
Sevgi, uğrunda akıttığın gözyaşlarını saklamaktır…
Sevgi, acıya tatlı gözlerle bakmaktır…
Sevgi, gül’ü koklamak dikeni tutmaktır…
Sevgi, ağlarken tebessüm edebilmektir…
Sevgi, kederi, acıyı, elemi yarı yarıya paylaşabilmektir…
Sevgi, hasrete hasret kalmaktır…

Sevgi,
seni sevebiliyorum demenin anlamını vermektir…
Sevgi, anne diyen dudakların titremesidir…
Sevgi, gözlerden yaprak yaprak düşen düştür…
Sevgi, En sevgiliye edilen bir selam bir salâttır…
Sevgi, Mevla’ya denilen bir âmin, bir zikir, bir şükürdür…
Sevgi, fanilik karsısında fani olmamaktır…
Sevgi, secdede eğilen bir baştır…
Sevgi, secdede gözlerden akan bir yaştır…
Ve sevgi başı yaran taşa duyulan özlemdir…
Ve sevgi secdede açan güllerde gizemdir…

© rBg
Space’S®2010


BEĞENDİYSEN VE ALANINA
EKLEMEK
İSTERSEN YORUM YAZ BLOG AL’A BAS SENiN OLSUN.

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı SeVGi, SaYGı ve HüRMeTLeRiMLe... içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

5 Responses to SeVGi GüL/DüR.

 1. Şermin dedi ki:

  SEVGİ..Küçük bir tebessüm’dür..Annenin söylediği ninni dir bazen..Kırlarda kırmızı bir gelinciktir..Bülbülün nağmeleri..Gülün dikenleridir..SEVGİ..Yusuf’un gömleği..Yakup’un sabrı…Ferhat’ın azmi..Aslı’nın izdirabı…SEVGİ..Veysel Karani’nin hasreti..Bir çocuğun uçurtmasıdır ,tellere takılan…Ve kırılmış bir güvercin kanadıdır..Yetim gencin umududur…SEVGİ..Hastanın ilacıdır..Bir pınardır sevgi ,içer-içer kanamazsın…Bir yürek çarpıntısı,bazen sıradan, bazen de vazgeçmediğin..SEVGİ..Yağan yağmur’dur,Rahmettir,berekettir..Sevgi gökkuşağıdır..Sevgi, hayatın tadıdır..Sevgi, kalplerde açan çiçek..Sevgi, gözlerde ki ışık…Sevgi, bir güneş ruhlarımızı aydınlatan..Sevgi, bir ırmak çağlayan..alıntı…

 2. Kardelen dedi ki:

  Sevgi, seni sevebiliyorum demenin anlamını vermektir…***Çok güzel bir paylaşım Rıza Berkan kardeşim,sagolasın ..

 3. EyLüL dedi ki:

  Sevgi, gül’ü koklamak dikeni tutmaktır…Sevgi, ağlarken tebessüm edebilmektir…Sevgi, kederi, acıyı, elemi yarı yarıya paylaşabilmektir…Sevgi, hasrete hasret kalmaktır…Sevgi, seni sevebiliyorum demenin anlamını vermektir…ellerine sağlık harika çok teşekkürler:)))

 4. Suğra dedi ki:

  Sevgi bir güldür çöllerde açanOnsuz gönüllerin hepsi perişanNasibim varsa sevgiden yanaGül’ü verin başka şey istemem banaÜmidim,hasretim,gülden yanadır.Lezzetim kederim aşkım onadır..Bir yürekte bulunan sevgi çeşidi birbahçe içindeki çiçekler kadar çeşitlidir.Gül’ü ayrı severiz,Leylağı ayrı Nergis’i ayrı Nergisi ayrı,Sümbül’ü ayrıseveriz.Küçücük yüreğimiz hepsini alır.Annenin yerini tutmaz bir baba,babanın yerinitutmaz bir anne,arkadaşın yerini tutmaz bir başka arkadaş.Sevginin dereceside farklı farklıdır,merdivenin basamakları gibi.(sonuçtaBİR ŞEYE gider….)Bazen sarılarak ifade ederiz sevgimizi,bazen dookunarak, bazen elimizdekini,bazende içimizdekini paylaşmaktır SEVGİ.Ekmeyi,tuzu,suyu paylaştığımız gibi,acımızı mutluluklarımızı paylaşmaktırSEVGİ.Varlığında mutlu olmak,yokluğunda özlemektir sevgi.Bir telefon ahizesinde, bir mektubun zarfında bembeyaz bir kağıtta sevgininizleri vardır.Sevgi yaşadıkça çoğalır.Hep birlikte olmak deyildir sevgi,oyanımızda yokkende YÜREĞİMİZDEDİR. çünkü BEDENLER ÖTESİDİR SEVGİ…Ümit can verir sevgiye,şüphe öldürür,yok eder.Uzaklıksa küçük sevgileri yokeder, büyük sevgileri artırır. Tıpkı rüzgarın ateşi alevlendirip, mumusöndürdüğü gibi…Bugüzel duyguyu sıcacık yüreğinde taşıyanlara ne mutlu.TÜM CANLARIN BU GÜZEL DUYGULARLA KALMASINI DİLİYORUM VESSELAM…. yüreğine sağlık ..selam ve dua ile..

 5. Ceren dedi ki:

  Sevgi emekti..belkide sevgi seveni sevmekti… emek vereni….sevgiyle kal abicik.a.e.o

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s