AŞK aCıSıNı uNuTMaK iMKâNSıZ DeĞiLDiR !…


Aşk acısı çekiyorsanız ya da karşılıksız bir sevdaya düşmüş iseniz kurtulmanız imkânsız değildir. Sadece biraz çaba sarfetmeniz gerekir. Yapmanız gerekenlerden bazılarını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

1.      Kesinlikle içinizde geri dönermi dönmezmi şeklinde bir umut bırakmamanız, kararlarınızı ona bırakmamanız ve onun düşüncesi ne olursa olsun kendi kararınızı uygulamanız gerekir.

2.    Artık ondan vazgeçtikten sonra ona karşı hayranlık ya da nefret duyguları beslememeniz gerekir. Özellikle de bir sebepten ayrıldığınız ya da sizi reddeden birine karşı nefret besleyebilirsiniz; fakat nefretiniz onu unutmanızı zorlaştıracaktır.

3.     Size onu hatırlatacak duygu yüklü şarkılardan kaçınmalısınız. Bu çok önemlidir. Bu şarkıları dinlemeye devam ederseniz bu yazıyı hiç okumayın daha iyi.

“Çoktan unuturdum seni çoktan
Ah bu şarkıların gözü kör olsun”

4.     Eğer mümkünse ondan ve çevresinden uzaklaşmanız yararınıza olacaktır.

5.     Eğer uzaklaşmak mümkün değilse, onunla konuşmayacağım veya görmemezlikten geleceğim diye kendinizi kasmanız bir işe yaramayacağı gibi, tam ters sonuçlar da alabilirsiniz. Onu görmekten ve onunla konuşmaktan kaçınmak yerine ona herhangi biriymiş gibi davranmak en mantıklı davranış olacaktır.

6.     Mümkünse ona olan sevginizi hiç dile getirmemeniz, özellikle üçüncü şahıslardan ve hatta kendinizden bile saklamanız yararınıza olur.

7.     Kendinizi yeniden aşık olmak için zorlamayın. Bana göre en çok yapılan hata budur. Birini unutmak adına kendinize yapay bir aşk elde edebilirsiniz ve durumunuzun daha da
karmaşıklaşmasına neden olabilir.

8.     Son olarak “ben hiç bir zaman onu unutamayacağım”
şeklinde sıradan insan düşüncesine kendinizi kaptırmayın. Mutlaka unutacaksınızdır. Birçok kişi unutamam sanmış ama unutmuştur.

“bir rüyadır gelir geçer her aşk bir gün hayal olur
unutulmaz denen günler unutulur unutulur..”

  

WordPress’liysen VE ALANINA EKLEMEK İSTERSEN YORUM YAZ BLOG AL’A BAS SENiN OLSUN.

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı Sağlık içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to AŞK aCıSıNı uNuTMaK iMKâNSıZ DeĞiLDiR !…

 1. Şermin dedi ki:

  İSTİYORUM Rüzgâr mı dedim… İsterim ki, saçların dağılsın. Gece mi dedim. Hemen düşüncelere dalmalısın. Aşk, der demez Kalbin hızlı çarpmalı. Sabah, dememe kalmadan Uyanmalısın… Özdemir Asaf

 2. nur dedi ki:

  her aşk fanidir RABBE götüren müstesna

 3. DeRyA dedi ki:

  evet bu yazdıklarınızın hepsi doğru katılıyorum….güzel ve herkesin ihtiyacı olan bi paylaşım olmuş…saolun …yüreğinizie sağlık…

 4. nur dedi ki:

  aşk gül gibidir Yusufa benzer,Kokusunu almaya bir Yakup ister..Aşk’ı Allah korur, kurda yem etmez..Kalbin varsa eğer göz de gerekmez..Sevgili yoksa görmek nedir ki?Sevmeye, görmeye bir Yakup ister..Her Aşık Yusuf gibi çile çekmeli..Hasreti, hicranı kuyu bilmeli.Rahatı, safayı görse ufuktaSevgili uğruna o an ölmeli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s