BuGüN BeNiM DoĞuM GüNüM …


 https://i0.wp.com/img176.imageshack.us/img176/6586/1420gul2931ui7.png
Bizi burada rızası dahilinde bir araya getiren ve Din-i Mübin İslam’a hizmet maksadıyla çalışmalarda bulunmamızı nasip eden Alemlerin Rabbi, eşi, benzeri, ortağı olmayan, doğrulmayan ve doğurmayan, bir olan , diri olan, hiçbir şeye muhtaç olmayan, yarattığı herşeyin kendisine muhtaç olduğu, şanı yüce herşeyi hakkıyla bilen, gören, işiten Aziz ve Celil olan, Her türlü eksiklikten münezzeh, Cenab-ı Zül Celal Hazretlerine sonsuz Ham-ü Senalar olsun.
Bizleri ümmeti olmaya şeref kıldığı Rabbimizin “Habibim diye “seslendiği Kainatın efendisi, İki cihan güneşi, İyiler iyisi, güzeller güzeli, Doğrular doğrusu, Efendimiz, Kurtarıcımız, Önderimiz, Müjdecimiz, Alemlerin rahmeti, Cihanın zineti, Mahşer Meclisinin Seyyidi, Yer Gök Ehlinin Medar-ı İftiharı Peygamberimize Sonsuz Salat-ü Selamlar olsun.

https://i1.wp.com/img190.imageshack.us/img190/6296/nuryeni2fu0.jpg
İnsanın üzüntülü anları olabileceği gibi,
sevinçli anlarının da olması hayatın bir parçasıdır.
İnsanın yaratılışı gereği sosyal bir varlık olduğundan
hayatını sürdürürken başkalarının maddi-manevi yardım ve desteğine ihtiyaç
duymaktadır.Bir atasözünde “Sevinçler paylaşıldıkça artar, üzüntüler ise
paylaşıldıkça azalır.” denilmektedir.
Bir Müslüman Müslüman kardeşinin kederli anlarında onun üzüntüsünü ve
kederini paylaşması, sevinçli hallerinde de sevincini paylaşması onun insani
ve İslami görevlerindendir.

Çok Kıymetli ve Değerli Gönül Dostlarıma En Kalbi “Sevgi, saygı hürmetlerimi “sunarken;
https://i1.wp.com/img174.imageshack.us/img174/6306/cesitlikartlar006.jpg
BuGüN BeNiM DoĞuM GüNüM
Yani doğduğum gün… Şöyle geriye doğru baktığımda 33 senelik ömr-ü hayatım, acısıyla-tatlısıyla, sevinciyle-üzüntüsüyle bir film şeridi gibi gözümün önünden geçiyor. Tabi tarifi belki de mümkün olmayan duyguların yoğunluğunu yaşıyorum. Dile kolay tüm bu yaşadıklarımdan dersler alarak hayatı biraz daha öğrenmiş olduk inşaallah.
Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için.
Allah bize yeter , Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah’ın kulu olmam bana yeter, Ben Allah’ın kuluyum. Ben Allah’ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah’ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah’ın kuluyum.


https://i0.wp.com/img190.imageshack.us/img190/3856/03165copyol7.jpg

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı Kuruluşlar içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

5 Responses to BuGüN BeNiM DoĞuM GüNüM …

 1. ๑۩۞۩๑ GÜLİ RANA ๑۩۞۩๑ dedi ki:

  SELAMÜN ALEYKÜM DEGERLI KARDEŞİM ALLAH NİCE HAYIRLI SENELER NASIP ETSIN  HAYIRLI HUZURLU SAGLIK SIHHAT AFIYET DOLU HAYIRLI SALIH AMEL GAYRET VE IMANI KEMAL NASIP ETSIN SELAM VE DUAİLE FI EMANILLAH

 2. damla dedi ki:

  Delikanli yillar sonra dogdugu kasabaya döner.Sabah uyandiginda aklina yillar önce evlenmek istedigi,kasabanin güzel kiz gelir.Kizin güzelligi çevre kasaba ve sehirlerde bile dillerdedir ve kimler istediyse kiz bir türlü olumlu yanit vermemistir.Otelden çikar vegördüğü yasli adama kizi sorar. Yasli adam az ilerde güzel bahçe içinde bir ev gösterir, kizin orada oturdugunu söyler.Delikanli merak eder,kizin nasil biriyle evlendigini.Bir köşede beklemeye baslar,bir müddet sonra yaslica kel pekte hos görönmeyen bir adami yolcu eder kiz kapidan…üstelik zengin bir adam da degildir…. Adam gittikten sonra delikanli çalar kapiyi,kendini tanitir.Sorar niye bu adamla evlendigini kıza sorar.. Kiz söylerim der ama bir kosulla…. Evin arkasinda büyük bir gül bahçesine götürür delikanliyi ve der ki: Bu bahçenin en güzel gülünü bana getirirsen söyleyecegim sana niye bu adamla evlendigimi…Ama asla geri yürümek yok bahçede,arkana bakmak yok en güzel gülü istiyorum sadece… Memnuniyetle der delikanli ve girer bahçeye…. çok güzel sarı bir gül durmaktaddir karsisinda tam elini güle uzatmışken pembe bir gonca görür az ötede, ilerler… Ona uzanirken kadife kırmızı bir gül ilişir gözüne ilerde… Derken…..Birde bakar bahçenin sonuna gelmiş… Kıza verdigi söz gelir aklına..Geri dönmek yok… Ne yapsın..Mecburen buldugu alelade,hatta solmaya yüz tutmuş bir gülü mahçup bir sekilde götürür kıza…. Kız gülümser gülü görünce.. ”Bilmem aldınmı cevabını” der delikanlıya….. Hayat bu bahçede yürümeye benzer….YOLUN SONUNA GELDiĞİNDE GERiDE BIRAKTIKLARINA SADECE KEsKE DERSiN…Hiç keşke dememen dileğiyle  İYİKİ DOĞDUN KARDEŞİM…
  ALLAH HAYIRLI, SAĞLIKLI ÖMÜRLER NASİP EYLESİN… DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN…

 3. RıZa BeRKaN dedi ki:

  Rabbim yeni yaşımızda bizlere yaşattığı mutlulukları daim eyler, dünya ve ahiret merdivenlerini rahatlıkla tırmanmamızı nasip eder. Yolunda ömrümüzü bereketli kılması, sevgi dolu kalmak ve iki cihanda mutlu olmak duasıyla…Siz Sevgili gönül dostlarıma ve sesimizin ulaştığı her yere buradan en kalbi sevgi, saygı, hürmet ve muhabbetlerimi sunarken, Yüzünüzden tebessüm, yüreğinizden muhabbet, dilinizden zikir ,hanenizden huzur eksik olmasın…… Gönül aynasından yansıyanların muhabbeti doğrultusunda Rabbim kendisine olan samimiyetinizden eksiltmesin. Eyvallah. Ne hoştur. Öyle ya Mevlam neyler … Neylerse güzel eyler. İslamı gerçek manada yaşayanlardan etsin. Rabbim rızasından ayırmasın. Hakkı Hak bilip ona tabi olanlardan. Batılı da batıl bilip ondan içtinap eden kullarından eylesin. Rabbimiz c.c bizleri Nur-u Kur’an’ından ayırmasın, nizamı üzere bir hayat sürmemizi nasip eylesin inşallah… Yüce Allah’ın rahmet kapıları hep sizlere ve sevdikleriniza açık olsun. Evinize, kalbinize, dünyanıza hayr, bereket,muhabbet, nur dolsun. Gönlünüze gönüller dolusu sevgi ve saygı sunuyorum. Gönlünüz gönlümce, gönlüm gönlünüzce olsun inşaAllah.Bu kardeşinize de dualarınızda yer verirseniz sevindirirsiniz fakiri.Gönlünüzden sevgi, kalbinizden aşk, hayatınızdan sağlık ve mutluluk eksik olmasın, herşey gönlünüzce olsun…Her şey ama herşey gönlünüzce olsun. Tüm güzellikler sizi bulsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.Hiçbir emanetin zayi olmadığı yüceler yücesi Allah’a Emanet olun. Sevgi, Saygı ve HürmetLerimLe…r.B.g.

 4. Fatma dedi ki:

  selamün aleyküm sevgili kardeşim…iyi ki doğmuşsun, iyi ki buradayım ve iyi ki sizleri tanımışım…şükürle olsun rabbime…sizler gibi gençlerin sayısını arttırsın RABBİM…size sağlıklı,mutlu, iman yolunda bir ömür, dünya ve ahiret saadetleri diliyorum ALLAH’ tan…

 5. ahmed dedi ki:

  selamünaleyküm kardeşim Rıza BERKAN Mevla nice hayırlı salih bir ömür nasip etsin hayırlı gayretlerinizi daim etsin baki selam ve dua ile iyiki varsınız değerli kardeşim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s