BiR GüNDe KaÇ KeRe TeVBe EDiYoR SuNuZ ?


 
                   
 
 
 
Bir günde kaç kere tevbe ediyorsunuz?

“Ben günde yüz sefer Allah’a istiğfarda bulunurum.” Bu ifade kainatın O’nun hürmetine yaratıldığı İnsanlığın İftihar Tablosu (sas)’na ait. O (sas), günahsız olmasına rağmen gündüzlerini irşad ve tebliğle gecelerini ise ibadet ve tevbe ile geçiren örnek bir peygamber (sas)’di. Hatta bir defasında, geceleyin uzun ibadet ve tevbelerinden birini yerine getirirken Hz. Aişe (ra), “Ey Allah (cc)’ın Rasulu, hiçbir günahın olmadığı halde niçin kendini yıpratırcasına bu kadar ibadet yapıyorsun?” der. Efendimiz (sas)’in cevabı müthiş olur: “Ey Aişe! Allah (cc)’a ibadet eden bir kul olmayayım mı?” Peygamberimiz (sas), bu kadar hassas davranıyor ve ayakları şişinceye kadar namaz kılıyor, günde yüz defa tevbe istiğfar okuyorsa, bizim halimiz nicedir, ey dostlar? Aslında yaptığımız hatalar sebebiyle binlerce tevbeye ihtiyacımız var. Ne gariptir ki, kabrin açık kapısına doğru hızla ilerliyorken Peygamberimiz (sas)’in bir günde yaptığı tevbeyi bizler belki bir haftada bile yapmıyoruz. Başka bir rivayette Hz. Huzeyfe şöyle der: “Sözlerimde aileme karşı bir ölçüsüzlük vardı. Bu başkalarına olmazdı. Bu halimi Efendimiz (sas)’e söyledim. Rasulullah, ‘Bu kusurunun bağışlanması için günde yetmiş defa istiğfar et.’ buyurdular. Efendimiz (sas), tevbenin, insanın ailesiyle ilgili pek çok sıkıntısını da çözeceğini en azından kişinin ailesine karşı hatalarının affedilmesi ve yanlış davranışlarını düzeltmesi adına bir çıkış yolu olduğunu ifade buyurmaktadır. Efendimiz’i örnek alarak her gün kararlılıkla tevbe istiğfar etmeye var mısınız? Cevabınız ‘Evet’ ise,

***

Selamun Aleyküm Değerli ve Kıymetli Gönül Dostları.
bu konuya yorum yazan herkes en az 70 ila 100 kere

(Estağfirullâh’el-azîm’el-Kerîm’ellezî lâ ilâhe illâ hüve’l-Hayy’ül-Kayyümu ve etûbü ileyh )

Manası: "Kerim ve yüce olan Allah’dan af dilerim. Allah’a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup O’na sığınırım) Ondan başka ilah yoktur. O diridir, her şeyi gözetendir. Herşey O’na dönüyor.

diyelim inşaALLAH. Evet tesbihimizi elimize alalım şöyle bir dolanalım. ya da parmaklarımızı sayalım nasıl kolayınıza gelirse.

elimizde böyle bi hazine var değerlendirelim inşallah…Bunu günlük vird haline getirelim.

https://i2.wp.com/img472.imageshack.us/img472/8854/smileyby5.gifBEĞENDİYSEN VE ALANINA EKLEMEK İSTERSEN BLOG AL’A BAS SENiN OLSUN.

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s