SeVeN SeVDiĞiNi ANAR


https://kultursarayi.files.wordpress.com/2008/01/allah____by_saeed33.jpg?w=300

Allah’ı (celle celâluhû) zikretmek ve anmak Hem Kur’an’da hem de hadislerde oldukça fazla övülmüştür. İlahî tecellîlerin binini birden bir anda duysak bile, milyonunu bir anda duyabilme ve tırnağımızın ucundan bütün hücrelerimize kadar bunu hissedebilme gayreti içinde olmalıyız.


Allah (celle celâluhû) bizleri şekilcilikten, görüntüden halâs eylesin ve mânâyı hakîkîye ulaştırsın.

Mümin bir Lâ ilâhe illallah” derken, o kadar arzu etmelidir ki; o anda Allah Teâlâ’nın bütün isimlerini, bütün tecellilerini bir anda duyabilmelidir, bir anda onlarla dolabilmelidir. Fakat, maalesef, Cenâb-ı Hakk’ın bu kadar lütufları karşısında bizler hâlâ suretle uğraşıyoruz, şekile takılıp kalıyoruz. O’nu anarken kendimize göre değil, O’nun büyüklüğüne, enginliğine göre anmak için kendimizi zorlamalıyız.

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı :: ALLAH (CELLE CELÂLÜH) :: içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to SeVeN SeVDiĞiNi ANAR

  1. EyLüL dedi ki:

    Evinden çıkıp işine giden adam, karşısına çıkan canlı cansız neye baksa, ondaki varlığın haktan olduğunu düşünmesi zikirdir. Saksıdaki çiçeğe, uçan kelebeğe, vızıldayan arıya, rastladığı karınca yuvasına, uçuşan kuşlara, hülasa yerde gökte ne görürse onu ibretle düşünüp halikin kudretini anması zikirdir.Allah razı olsun SeL@M ve Du@ iLe

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s