Kapına geldik, dergahına sığınıyoruz…


https://i0.wp.com/img155.imageshack.us/img155/7056/duaedenadammtn8.png

Ya Rabbi !

Kapına geldik, dergahına sığınıyoruz.Ey merhametlilerin en merhametlisi, bizleri bağışla.

Allah’ım Sen buyurdun ki bana dua edin bende duanızı kabul edeyim.
Senin aciz kulların olarak huzuruna geldik ve sana dua ediyoruz.Ey Allah’ım bize hakkı hak olarak göster.Haklı olmayı nasip et.Bize batılı batıl olarak göster.Batıldan uzaklaşmayı nasip et.Bize basiret ve feraset ver.Bizi dünyanın sıkıntısından ve ahiretin azabından koru.

Ya rabbi sen ey vahşete kapılanların en cana yakın dostu,yalnızların arkadaşı,ümidi kesilenlerin ümidi,kimsesizlerin yardımcısı,yoksulların varı,zayıfların kuvveti,fakirlerin hazinesi,gariplerin şikayet makamı,büyüklüğünde tek olan,fazlın ve keremin Peygamberin Hz. Muhammed (a.s) ve Ali(ashabı) hürmetine sıkıntılı zamanımızda yardımımıza yetiş.

Allah’ım
Gücümüzü topla,dünyaya karşı zaafımızı gider ve bizlere yardım et.Mağdur ve mazlum Müslümanlara merhamet et.

Allah’ım
Ey Müslümanların velisi.Bizi sana kavuşuncaya dek İslam üzerinde sabit kıl.Ayaklarımızı sıratı müstakimden kaydırma.Katındaki makamı hürmetine Hz. Muhammed (a.s)’ı hakkımızda şefaatçi kıl.

Ya Rabbi !
Sana gereği gibi ibadet etmeyi,şükür etmeyi,hamd etmeyi,tevekkül ve tefekkür etmeyi ve imtihanına sabrı nasip eyle.Bizi yaşattığın müddetçe kötülüklerden kaçma hususunda sebat nasip eyle.Bizden razı olmadıkça bizleri dünyandan çıkarma.Can verme sırasında imanımızı muhafaza buyur..

Ey saygı değer Kabe’nin sahibi,ey her türlü dilek ve cehdin sahibi;Müslümanları nifaktan,amelimizi riyadan koru.Günahlarımız bağışla.Bizlere merhamet eyle.Dualarımız kabul eyle.Şüphesiz sen duaları kabul eden mucipsin.

Ya Rabbi! ;Kadrimizi yücelt,göğsümüzü genişlet,işimizi kolaylaştır,bize hayırlı rızk ihsan et.İzzetinin hakkı için, bizleri korku ve hüzün duymayan salih kullarından eylemeni rahmetinle istiyoruz senden.Sen gönüllerdeki dertlere şifa,hidayet ve rahmet vericisin.Bizden mağfiretini esirgeme yarabbi.İstenenin hayırlısını,duaların hayırlısını,amelin hayırlısını,hayatın hayırlısını,ölümün hayırlısını istiyoruz senden.

Ey Allahım ibaderlerimizi kabul buyur.Yüce Allah’ın salat ve selamı Peygamber (a.s)’in ehli beytin ve bütün ashabının üzerine olsun.

Allah’ım; Senin açacağın herhangi bir rahmeti tutacak yoktur.Sen tasayı gideren,kederi açıp ferahlatan ve güç durumdakilerin duasını kabul eden Rab’sin.Ancak senden yardım diliyor ve ancak senden yardım istiyoruz.

Dünya ve ahiretin sahibi Allah’ım;
Dini ve dünyevi bütün işlerimizde intizarı müyesser kıl.Zorlukların üstesinden gelmeyi nasip eyle.Şüphesiz sen her şeye kadirsin.Sen dertlilere deva,hastalara şifa,borçlulara eda nasıp eyle.Bağışlamanı dileriz yarabbi.Dönüş sanadır.Güç ve kuvvet ancak yüce ve büyük Allah iledir.

Ya Rabbi !
Peygamber Efendimiz (a.s) senden neleri istemişse onları istiyor,nelerden sığınmışsa onlardan sığınıyoruz.AMİN.

https://i2.wp.com/img472.imageshack.us/img472/8854/smileyby5.gifBEĞENDİYSEN VE ALANINA EKLEMEK İSTERSEN BLOG AL’A BAS SENiN OLSUN.

About rizaberkan

Elhamdülillah Rabbimiz bizi Ehl-i İslam diyarında, Müslüman olarak bunun şuuru ve bilinci dahilinde hidayet üzere bulundurmuştur.Bundan daha büyük nimet ve mutluluk yoktur bizim için. Allah bize yeter,Kulluk payesi bize yeter. Allah bizi müslümanlıkla aziz kıldı. Allah bana yeter. Aziz-ü Cebbar olan Allah'ın kulu olmam bana yeter. Ben Allah'ın kuluyum. Ben Allah'ın kuluyum. Şeref ve paye adına kendimi tanıtma için söyleyebileceğim sözlerin en büyüğünü söylüyorum.Ben Allah'ın kuluyum Elhamdülillah ben Allah'ın kuluyum. O, ne güzel bir vekil,ne güzel bir dost,ne güzel bir yardımcıdır. "Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır..."
Bu yazı ::.HeR GüNe BiR DuA.:: içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Kapına geldik, dergahına sığınıyoruz…

 1. nurgül dedi ki:

  allah senden razı olsun dualarızda bizide unutmayın allah dualarınızı kabul etsin amin
   
  yemyeşi cennet vadileri senin olsunkalbin nurla dolsun gönlün huzur dolsun melekler dostun peygamber efendimiz şefaatcin olsunduan kabul olsun aminnnnnnnnnnnnnnn
   
                                   
  slm allah dualarımızı kabul etsin aminnnnnnn çok güzel dualar vr okuyorum

 2. RıZa BeRKaN dedi ki:

  Rahman sizlerden razı olsun Sevgili Nurgül kardeşim.Güzel dua ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.Ziyaretiniz şeref vermişdir. Duanız duamız olsun.Gönül aynasından yansıyanların muhabbeti doğrultusunda Rabbim kendisine olan samimiyetinizden eksiltmesin.Eyvallah. Ne hoştur. Öyle ya Mevlam neyler … Neylerse güzel eyler.Rabbim rızasından ayırmasın.Hakkı Hak bilip ona tabi olanlardan.Batılı da batıl bilip ondan içtinap eden kullarından eylesin.gerçek manada yaşayanlardan etsin.Dua ile Muhabbetle kalın…..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s